Haber

Batman’da aileler ikna edildi, 189 çocuk okula kazandırıldı

Batman’ın Kozluk ilçesinde okul müdürleri ve öğretmenlerden oluşan grup, ilk ve orta öğretime kayıt yaptıramayan ya da farklı nedenlerle okulu bırakan öğrencileri yeniden okula kazandırmak için ikna çalışması yürütüyor.
Bu kapsamda heyet, son olarak Yazpınar Dolutaş kırsalında göçebe yaşam sürdüren Geyikli Mergadare ile Buluç ve Gölbaşı ailelerini ziyaret etti.

Aileler ikna oldu

Buradaki ailelere eğitimi anlatan ekip onları ikna etti.

Etkinlikler hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nezir Sevim, grupların evlerden köylere kadar evleri gezerek, eğitimden mahrum kalan öğrencilerin okula getirilmesini sağladıklarını söyledi.

Eğitim seferberliği ile toplantı açıklandı

 Sevim dedi ki:

Buluç ailemizin 4 kız ve bir erkek öğrencisi vardı. Eğitimle yeniden buluşalım kampanyamız kapsamında ortaokulu bitirip liseye devam etmeyen veya liseye devam ederken ortaokul eğitimi vermek zorunda kalan 5 öğrencimizi okulumuza kazandırdık. Çayhan köyümüzde de göçebe hayat yaşayan Gölbaşı ailemizi de ziyaret ederek burada eğitim gören iki çocuğumuzun okula dönmesine yardımcı olduk.

Hedefe Mart ayı sonunda ulaşılacaktır.

Sevim, proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise müdürlerinin öğretmenlerle birlikte sahaya çıktığını belirtti. “Bu çalışmayı hızla sürdürüyoruz. Her kademede okullaşma oranını Bakanlığımızın belirlediği düzeye çıkarmak için arkadaşlarımızla birlikte güzel bir çalışmaya imza attık. İnşallah en geç Mart ayı sonuna kadar bakanlığımızın koyduğu hedeflere ulaşmış olacağız.”dedi.

189 öğrenci kayıt yaptırdı

İlçe genelinde 25 günde 189 öğrenciyi eğitime kazandırdıklarını kaydeden Sevim, Milli Eğitim Bakanlığı’nın her kademede hedeflediği okullaşma oranını Kozluk ilçesinde zirveye taşıyacaklarını bildirdi.

haber-cubuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu