Haber

Hamas İsrail’le müzakere şartlarını açıkladı

Sky News televizyonuna açıklamalarda bulunan Meşal, şunları söyledi: Hamasile İsrailOrtadoğu’da barış müzakerelerinin başlaması için aradıkları şartları anlattı.

Meşal, ” İsrail’le barış görüşmeleri yapılması ihtimali hâlâ var. Ateşkes olursa yaşananların temel nedeni olan asıl soruna yani işgal sorununa geliyoruz. Bu nedenle İsrail’in işgal ettiği tüm topraklardan çekilmesi gerekiyor ki, önümüze bir fırsat penceresi ve gerçek fırsatlar çıksın.” söz konusu.

Meşal, İsrail Gazze bombardımanlarıİnsanların yerinden edilmesine son verilmesi ve Gazze’ye sınır kapılarının açılması çağrısında bulunurken. insani yardım girişiİzin verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde konuşan İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi HaleviAçıklamasında Hamas’ı tamamen yok etmek istediklerini belirterek, kara operasyonuna hazır olduklarını duyurdu.

HaleviAçıklamada Hamas’ı tamamen tasfiye etmek istediklerini, bunun yolunun da Hamas’a her yerde ve her şekilde saldırmak olduğunu vurguladı. zarar yolunda acımasızAyrıca saldırıların olduğunun da altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu