Ekonomi

Bayburt’un ilçeleri doğalgaza kavuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na göre 2022 yılı doğal gaz arzı planlanan yerleşimler için yatırım programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 aylık altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaymakamlıklar ve ilçe belediyelerinin uyumu ile doğal gaz hattı iletimi yapılan ilçelerin altyapıları tamamlandı. Vali Cüneyt Epcim, belediye başkanları, vatandaşlar ve diğer ilgililerin katılımıyla düzenlenen açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne ilk doğal gaz ulaştırıldı.

Törende konuşan Vali Cüneyt Epcim, ilçelerimizin yıllardır beklediği doğalgazın bugün bağlantısının yapıldığını ve yıllardır beklenen bir sorunun çözüldüğünü belirtti.

Vali Epcim, dünyadaki elektrik sorunlarının ülkemize teğet geçtiğine değinerek, şunları söyledi:

“Güç, tüm dünyada en değerli sorun olarak öne çıkıyor. Elektrik maliyetleri artsa da sorunlar devam ediyor. Şöyle ifade edelim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etkin enerji diplomasisi sayesinde enerji enerjisini yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz. Bugün, özellikle Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğal gaz kazandırılmasını büyük bir başarı olarak görüyor, bu başarıyı destekleyen Enerji Bakanımız Fatih Dönmez’e, hemşehrimiz Vedat Alım’a, Bakan Yardımcımız’a teşekkür ediyoruz. Sayın Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasi parti temsilcilerimize, ilçe belediye başkanlarımıza ve kaymakamlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Törenin ardından ilçede doğalgaz hattı bağlanan Canan Altuntaş, Epcim’i konuk etti. Vali Epcim, doğalgaz hizmetinin alındığı Aydıntepe’de ailesiyle birlikte doğalgaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Canan Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Evimizde ilk kez doğalgaz kullanmaya başladık. Çok mutlu olduk. Bu hizmeti sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Valimiz Cüneyt Epcim’e teşekkür ediyoruz. bize ve ilçemize.” söz konusu.

Belediye Başkanı Kararı İlçelerde düzenlenen doğalgaz törenine Pekmezci, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu